Jak bezpiecznie wrócić ze świątecznego wypoczynku?

Święta to spotkanie z najbliższymi, czas na wypoczynek i spędzanie czasu z rodziną. Warto zadbać, aby świąteczne wyjazdy były bezpieczne.

 

– Apelujemy zawsze o rozsądek na drodze – mówi Jerzy Eigner, dyrektor zarządzający w EGF Niezależni Doradcy Odszkodowań. – Co roku, podczas wyjazdów i powrotów świątecznych dochodzi do kilku tysięcy groźnych wypadków, których skutki możemy odczuwać przez wiele miesięcy. Prędkość zredukowana o kilka kilometrów i nieco późniejszy dojazd na miejsce, to gwarancja bezpieczeństwa dla całej rodziny – dodaje.

Specjaliści przypominają o kilku podstawowych zasadach. Jeżeli planujemy wyjazd rano, samochód zapakujmy wcześniej; skompletujmy również z w jednej torebce dokumenty, tak aby o niczym nie zapomnieć. Warto również wstać nieco wcześniej niż zwykle i ze spokojem zjeść śniadanie oraz zaplanować podróż.

– Ze statystyk wynika, że przyczyną wypadków są najczęściej przemęczenie, brawura oraz świadomość spóźnienia. W naszej tradycji, wielkanocne śniadanie jemy w rodzinnym gronie, ciesząc się ze spotkania z najbliższymi. Jako praktycy, którzy odzyskują odszkodowania dla ofiar wypadków, niezmiennie apelujemy o rozsądek na drodze – mówi Jerzy Eigner.

Jak podaje policja, w minionym roku w okresie wielkanocnym doszło do 240 wypadków, w których rannych zostało 315 osób, a 28 osób zginęło. EGF Niezależni Doradcy Odszkodowań pomagają ofiarom zdarzeń drogowych w uzyskaniu należnych świadczeń.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszym doradcą dzwoniąc na 801 015 016 lub napisz na kontakt@egfdoradcy.pl.


Opinie Klientów